AktualityProfilAktivityKontakt

Tato sekce se připravuje.
Tábor 2001

 

Místo konání: katastr obce Podboří u Opařan.

 

Termín konání: 30.6. - 14.7.

 

Počet vedoucích: 9

 

Počet dětí: 27

 

 

IDEA, PROGRAM A CHARAKTER


Letošní tábor jsme opět po jednoleté přestávce uskutečnili na louce ve stanech bez jakéhokoli zázemí v nějaké kamenné budově. Hlavní zázemí pro nás představoval vojenský stan, jehož rozměry 6x9 metrů umožňovali realizaci stanoveného programu za jakéhokoli počasí.  Pokud jde o skladbu dětí, tak jsme více méně pokračovali v trendu započatém minulý rok. Nejmladšímu dítěti byly pouhé tři roky, naopak nejstaršímu bylo osmnáct. Průměrný věk se však pohyboval nad hranicí patnácti let, což představovalo posun i oproti minulému roku.

Vzhledem k slunečnému počasí a poměrně vysokým denním teplotám jsme se téměř každý den koupali v malé přehradě vzdálené necelých sto metrů od tábora. Letos byl program více zaměřen na starší mládež, ti trávili naprostou většinu kolektivním sportováním, především pak fotbalovými zápasy a to včetně některých holek. Vrchol těchto her představovalo utkání v rugby, kdy proti sobě stály dvě mužstva po osmi hráčích, včetně vedoucích. Dívky se nezúčastnili hry samotné, ale v roli roztleskávaček. Zápas nás všechny natolik pohltil, že jsme hru ukončili teprve v momentě, kdy už nebylo vidět téměř na krok.

I letos jsme měli vlastní bankovky, na nichž byly vyobrazeni všichni vedoucí, ale celkový systém byl méně dotažen než minulý rok, a to především, proto, že čas nám velice rychle utekl. Téma táborové hry byl boj policistů a jiných jednotek ve službách zákona proti gangsterům. Jednotlivé družinky představovaly zároveň jednotlivé policejní oddíly, naopak vedoucí v jednotlivých hrách představovali gangstery. Cílem bylo postavit dorůstající mládež do jiné role, než na jakou jsou většinou zvyklí, a to do role, v níž hájí platné zákony. Jako každý rok, i tento mohli děti nabyté finanční prostředky na konci utratit v závěrečné dražbě, ta se od předešlých výrazněji nelišila.

Příjemné zpestření nám v polovině druhého týdne připravili skauti ze spřáteleného romského oddílu v Kladně svojí návštěvou. V průběhu dne jsme uspořádali utkání ve fotbale a v baseballu. To byl také jistě rekordní počet strávníků. Oběd jsme připravovali pro sedmdesát pět osob. Celkově se návštěva velice podařila i přes počáteční rivalství, především mezi chlapci.
Tato sekce se připravuje.